lalela

Skvělá česká detektivka, kdy celou dobu víte co se stalo, kdo je vrah, ale absolutně netušíte, proč vrah střílel a zabil. Od první stránky jsem spekulovala o tom, co se mohlo stát, proč se rodina oběti odstěhovala z Prahy, a co stálo za vraždou. V knížce se odvíjí více příběhů, ale jsou tam spíše na doplnění vyšetřování, takže tam perfektně pasují. Až na konci se dozvíte, proč se všechno stalo a já jsem vůbec netušila, jak strašný motiv to byl. Rozhodně stojí za přečtení.

niki777

Kniha mě velmi mile překvapila. Až do konce jsem byla na vážkách, kdo je skutečný vrah. Mám ráda, když mě kniha i po přečtení nutí nad ní přemýšlet a to se mi u této stalo. Navíc je to první kniha autorky, takže se už těším na další.

MMacicekk

I přesto, že se jedná o autorčinu prvotinu, budete se domnívat, že čtete detektivku z pera ostřílené autorky, která má na kontě minimálně pět knih. Stěží se dá uvěřit, že se jedná o její debut. Děj má totiž hlavu i patu, policejní pátrání postupuje výhradně chronologicky, vyšetřovací postupy jsou provázané a logicky na sebe navazují, nikde nic nedrhne a nemáte pocit, že by si autorka práci ulehčila. Spíše naopak. Je vidět, že autorka si vyšetřovací postupy a detaily trestných činů pečlivě nastudovala.
Příběh je velmi čtivý, na české poměry velmi slušně zvládnutý a řemeslně zpracovaný. Rozhodně by fanouškům českých detektivek neměl uniknout. Jedinou vadu na kráse spatřuji v obálce, která bohužel v záplavě slušivých pestrých obálek na českém knižním trhu nevynikne. Pozornost si totiž zaslouží a byla by škoda, aby kvůli tomu mezi čtenáři zapadla.

Marylaa

Kniha z kategorie “nejde se od toho odrhnout”.
Normálně až tak neřeším, jestli je kniha psaná v prví nebo třetí osobě, ale tady musím zdůraznit, že je to v první osobě a díky tomu je to skvělá kniha. Tedy přesněji je to ve dvou prvních osobách, jednou vypravěčkou je vyšetřující policistka Hana Vítkova, druhou podezřelá z vraždy Aneta Válová. Podezřelá není to správné slovo, ona se totiž hned na začátku přiznala. A proto obdivuji, jak autorka její část zvládla aniž by vlastně před koncem cokoli prozradila.

molinka140

Knihu jsem dostala jako dárek. Musím přiznat, že sama bych po ní vzhledem k nelákavé obálce nesáhla, ale byla jsem velmi mile překvapená. Děj měl spád, líbilo se mi střídání postav – podezřelá a vyšetřovatelka. Příběh nikde nedrhl a byl velmi čtivý. Celou knihu jsem byla na vážkách, zda skutečně střílela Aneta a konec jsem nečekala. Již se těším druhou knihu autorky.

Klímuška

Studentka Aneta Valová zastřelila v domě svých rodičů mladého souseda Michala Soukupa. Považovala ho za lupiče a zbraň, kterou měla na zastrašení, náhle vystřelila přímo do Michalova čela. Zkušená kriminalistka Hana Vítková ale moc nevěří, že to byla nehoda. Se svým týmem se snaží vypátrat pravdu. A to nejde snadno. Rodiče Michala odmítají spolupracovat, Aneta nechce vypovídat a do týmu přibyde bývalý Hanin milenec vyšetřovatel David Winkler. Ten se roky potýká s alkoholem a jelikož se rozvádí hledá útěchu v lahvi ginu. A to není dobré pro vyšetřování případu ani pro Hanin vztah s psychologem Patrikem. Dokáže i přesto odhalit pravdu?
Kniha je napsána v časovém rozmezí od 20. srpna do 20. března. Je vyprávěna střídavě z pohledu Hany a Anety v er-formě. Charaktery postav jsou vykresleny reálně, takže působí důvěryhodně. Autorčin styl psaní se četl moc hezky, nikde nebyla hluchá místa a neustále mi vrtalo hlavou proč to Aneta udělala. Závěr mě překvapil
a nutil mě popřemýšlet nad Anetou. Hana se projevila jako lidský faktor, který nepřemýšlel moc mozkem a osobní problémy se postavily do první řady. A jelikož je tohle první díl série, doufám, že to Haně za to stálo.

efka.saf

Tahle kniha byla dárek a jakmile jsem ji otevřela, proletěla jsem jí jako blesk oblohou. Ačkoliv známe zdánlivého vraha i oběť od první stránky a jediné, co nám schází, je motiv, navíc se paradoxně zdá, že se toho při vyšetřování zase tak moc neděje, mě k sobě kniha poutala až neuvěřitelně silně a to už od samotného začátku. Autorka vdechla život opravdu zajímavým postavám, které naštěstí nebyly nijak výrazně černobílé a příběh zastřeleného mladého muže dokázala celkem slušně zkombinovat i se soukromým životem vyšetřovatelů. Ačkoliv různým milostným i jiné šarvátkám mezi vyšetřovateli nijak zvlášť nefandím a většinou mě při četbě dost obtěžují, zde to nebylo nijak zvlášť na škodu a docela mě to klubko bavilo. Zhruba ve třetí čtvrtině knížka trošku ztrácí dech, ale rozhodně ne nijak výrazně. Co se týče závěru, ten se mi vlastně velmi líbil. Ne že by mě toto řešení nenapadlo, ale celkové pojetí bylo vlastně docela sympatické a originální. A ve finále i uvěřitelné.
Myslím, že na začínající autorku je to opravdu výborná knížka a určitě si přečtu i další. Jenom bych se přimlouvala za jinou obálku. Vidět tohle “lákadlo” na knižním pultu, nedotkla bych se knihy ani kleštěmi, natož abych ji četla :).