Nepřehlédněte cenově výhodné knižní balíčky na našem e-shopu

Klímuška

Studentka Aneta Valová zastřelila v domě svých rodičů mladého souseda Michala Soukupa. Považovala ho za lupiče a zbraň, kterou měla na zastrašení, náhle vystřelila přímo do Michalova čela. Zkušená kriminalistka Hana Vítková ale moc nevěří, že to byla nehoda. Se svým týmem se snaží vypátrat pravdu. A to nejde snadno. Rodiče Michala odmítají spolupracovat, Aneta nechce vypovídat a do týmu přibyde bývalý Hanin milenec vyšetřovatel David Winkler. Ten se roky potýká s alkoholem a jelikož se rozvádí hledá útěchu v lahvi ginu. A to není dobré pro vyšetřování případu ani pro Hanin vztah s psychologem Patrikem. Dokáže i přesto odhalit pravdu?
Kniha je napsána v časovém rozmezí od 20. srpna do 20. března. Je vyprávěna střídavě z pohledu Hany a Anety v er-formě. Charaktery postav jsou vykresleny reálně, takže působí důvěryhodně. Autorčin styl psaní se četl moc hezky, nikde nebyla hluchá místa a neustále mi vrtalo hlavou proč to Aneta udělala. Závěr mě překvapil
a nutil mě popřemýšlet nad Anetou. Hana se projevila jako lidský faktor, který nepřemýšlel moc mozkem a osobní problémy se postavily do první řady. A jelikož je tohle první díl série, doufám, že to Haně za to stálo.