Nepřehlédněte cenově výhodné knižní balíčky na našem e-shopu

Odsouzen k smrti

Co když dojde k vraždě člověka, kterého zná jeden z dvojice vyšetřovatelů Hana Vítková a David Winkler? Podaří se dotyčnému před kolegy zatajit tuto skutečnost? Protože kdo je lépe motivován vypátrat vraha než nejbližší přítel oběti? Každá mince má ale dvě strany. Snaha dopadnout vraha a pomstít se zatemňuje mysl a přivádí člověka do nebezpečných situací. A také do míst, kterým by se vyhnul, kdyby netoužil po spravedlnosti. Ale existuje ona slepá dáma vůbec? Protože i když je vrah dopaden a postaven před soud, nikdo nezaručí, že bude spravedlivě potrestán…

Ukázka z knihy

Nechtěl to dál řešit. Nemělo to smysl. On své rozhodnutí nezmění. Nemohl do toho zatahovat jiné lidí. Bylo potřeba tenhle rozhovor ukončit. Začínala mu být zima i přesto, že noc byla teplá. Nejspíš to byl důsledek nedostatku spánku. Už pár dnů se pořádně nevyspal, neměl na to čas. A když už se konečně dostal do postele, stejně nemohl usnout. V hlavě mu vířily tisíce myšlenek. Vlastně vůbec nechápal, proč se rozhodl, že se sejdou zrovna tady, a ještě k tomu v tuhle dobu. Jistě. Nechtěl, aby ho viděli, ale to se taky dalo vyřešit schůzkou v nějaké zastrčené kavárně. Na chvíli se soustředil na výhled, který se mu právě nabízel. Obklopovala ho tma, ale i přesto viděl, jak se ještě nedokončená torza budov tyčí nad jeho hlavou. Byla noc, ale oblohu ozařoval světelný smog z pouličních lamp. Takže jasně spatřoval kontrast mezi prozářenou oblohou, po které se občas prohnal světlý mrak, a tmavými budovami. Definitivně se rozhodl. Možná to vyřeší jindy, ale teď už nic jiného nevymyslí. Otočil se a odcházel. Za sebou nechával temnotu. Nad hlavou se mu rozsvítilo světlo. Kdyby byl pověrčivý, mohl by si říct, že je to příslib lepších zítřků. Pověrčivý nebyl, ale pro daný okamžik mu stačilo, že se dostane na gauč a snad se i vyspí. Udělal ještě jeden krok a pak se propadl do černočerné tmy.

Recenze

Čteme české autory – recenze zde
iDnes: Jaké zločiny vymýšlejí ženy? Agatha Christie má zdatné následovnice – recenze zde
Centrum detektivky – recenze zde

Komentáře čtenářů

molinka140

Před nedávnem jsem dočetla prvotinu autorky a tak jsem se hned vrhla na druhý díl. Byla to stejná pecka jako Podíl viny. Rozložení knihy bylo tentokrát jiné (děj sledován z pohledu dvou vyšetřovatelů, ne vyšetřovatel a podezřelá jako u jedničky), ale určitě to příběhu neublížilo. Nabyla jsem dojmu, že Davidovi je v této knize věnováno víc prostoru než Haně, ale opět, nevadilo mi to. Děj na sebe navazoval, vše mělo logiku, i věci, které se mi nejprve zdály “nadbytečné” mi na konec celý příběh dokreslily. Doporučuji.

(převzato z Databáze knih)

niki777

Na novou knihu autorky jsem se těšila a v podstatě ji zhltla za dva večery. Líbila se mi moc! Nebudu dávat spoiler, ale v knize se řešila jedna věc, která mne docela zaujala a při čtení jsem byla přesvědčená, že se autorka od toho, jak to skutečně je, odklonila. Ale po přečtení knížky jsem si zjistila fakta a ta mne docela překvapila. Omlouvám se tedy autorce, má to správně 🙂 Dávám plný počet hvězdiček a už se těším na další knihu!!!

(převzato z Databáze knih)

Megynka

Tak moc jsem se na tuto knihu těšila a tak moc jsem se těšila, až ji dočtu. Odsouzen k smrti je Veroniky druhá kniha a já tedy narovinu a s čistým svědomím můžu říct, že má tahle ženská skvěle našlápnuto a stala se mojí nejoblíbenější českou autorkou … !!!
Nevím, zda jsem se více těšila na případ, nebo na život Davida a Hany. Verča opravdu skvěle píše, a tak nemáte jen jeden hlavní příběh, ale dalších x příběhů navíc, které se v knize tak dokonale prolínají, že všemu rozumíte, všechno chápete, vše na sebe dokonale navazuje a vůbec nic vám nepřijde nepřehledné nebo nesrozumitelné. A takhle opravdu neumí psát každý …
Davida jsem si zamilovala už v první knize a tady jsem tomu propadla ještě víc. Moc se mi líbí jeho charakter i jeho zásady, kterých se drží, i když by občas neměl. Hana ho zase skvěle doplňuje tím, že je větší realista a dbá na pravidla a zákony. Ale vážně je to tak?
Přijdou David s Helenou na to, kdo zabil jejich kamaráda? A jak moc může ublížit touha po pomstě? Co když justice nefunguje a vy musíte vzít spravedlnost do svých rukou? A jak důležitá je komunikace? Schválně, jestli na všechno najdete odpověď…

(převzato z Databáze knih)

babystar

Druhá kniha o vyšetřovatelích Haně Vítkové a Davidu Winklerovi. Je to detektivka i psychologický příběh vypovídající o mezilidských vztazích v rodině i na pracovišti. Opět se střídají kapitoly o běhu událostí tentokrát z pohledu Hany a Davida. Situaci hodně zhoršuje to, že si Hana a David nejsou schopni otevřeně promluvit a každý bojuje se svými “démony” osamoceně. Ke zlepšení situace nepřispěje ani pomstychtivý kolega. Jako třešnička na dortu pak působí, že se během příběhu dořeší věci z knihy Podíl viny.

(převzato z Databáze knih)

cukrovka

Velmi zajímavé detektivní čtení. V příběhu nejde jen o vypátrání vraha, také pronikáme do soukromí vyšetřovatelů. Jasně se ukazuje, že pokud spolu nedokážou otevřeně komunikovat, situace se spíš vyostří než vyřeší.

(převzato z Databáze knih)

xenie3472

Další díl a moc povedený. I když mě tady hrdinka Hana hodně svým chováním iritovala! Což je vlastně známka toho, že spisovatelka umí…

(převzato z Databáze knih)

recenzienika657

Napriek tomu, že opäť sa mi stalo, že som siahla po 2 časti zo série, nevadilo to. Čo sa dialo v prvej časti zasahuje nepatrne aj tu, ale sú popísané, nie sú vysvetlené zdĺhavo, a sú súčasťou deja, tým pádom to nenarúšalo čítanie a viac som chapala súvislosti.

Popravde som ju čítala viac dní ako je u mňa zvykom, ale nebolo to dejom, či inými časťami príbehu, ale chorobou, ktorá zasiahla mňa a deti. Príbeh sa začne odvíjať hneď od začiatku, šupne nás k mŕtvole a zistíme…dofrasa to je Aleš. Vyšetrovanie sa môže začať. Séria je o Dávidovi a Hane, kde Hana musí hrať pre tentokrát druhé husle, pretože obeť poznala a je postavená mimo službu. Dávid nevie spať a preto všetko tak nejak pláva popri ňom a vníma ako v akvárku. Najlepší vyšetrovateľ? Určite?

Zaujímavé sledovať vyšetrovanie a popri ňom osobný život Dávida a Hany a ostatných postáv. Celým dejom plávame ako Dávid a autorka mi nepohodila ani smietku, aby som mohla hádať…ktože je vrahom teraz? Pravdaže musí byť aj osoba čo mi liezla na nervy a čakala som s čím ešte príde a super Dávid, tlieskam, pretože ja by som ho vyšmarila. Ku konci mi už vadilo aj utajovanie základných informácii medzi D a H pretože oni tvoria pár a nevedia o sebe ani…Koniec trošku rýchly, ale celkový dojem mám skvelý a teším sa na ďaľší prípad.

(převzato z Databáze knih)

libuse6749

První díl mě chytl, druhým jsem už lapena do spárů této české detektivní série s vyšetřovateli Hanou Vítkovou & Davidem Winklerem.

S Davidem jsem se už seznámila v prvním díle, ale od druhého je doslova v záři reflektorů. Dalším zavražděným je bohužel blízký přítel Hany, která je z tohoto důvodu postavena mimo službu a vyšetřování stojí právě na Davidovi. Nebude to mít vůbec jednoduché, případ je sám o sobě natolik komplikovaný, navíc je pod velkým tlakem Hany, která nevydrží nečinně doma sedět.a plete se do čeho nemá. Zbytečně tím riskuje, ohrožuje nejenom sebe, ale i probíhající vyšetřování a hlavně Davida.

Čtení mě opět bavilo od prvních stran, kromě hlavní linie vyšetřování, kterou má na starost David s kolegy, autorka dokázala knihu zpestřit ještě dalším případem. Na první pohled to vypadalo, že jde jen o malou vycpávku, ale bezmoc a touha po spravedlnosti ukážou, co se s tím spustí.

Přestože má každá kniha ze série svůj vlastní případ, líbí se mi, jak autorka dokáže odměnit věrné čtenáře, když jim v druhém dílu dá například jako bonus doplnění k případu z první knihy. Nenechte se tedy o toto kouzlo ochudit a čtěte celou sérii od prvního dílu. Dokonale poznáte hlavní hrdiny, jejich vrtochy, démony, nálady i vazby. Všechno umí autorka dokonale v příběhu dávkovat, tak jsem se ani chvilku během čtení nenudila. Konec je sice rychlý jak z amerického akčního filmu, ale vše do sebe zaklapne jak má.

(převzato z Databáze knih)

ivoiro

Hodně se mi to líbilo. Motiv vraha byl hodně smutný.

(převzato z Databáze knih)