Vina a trest

Ve zchátralé textilce je nalezena mrtvá dívka. Vyšetřování okolností souvisejících s jejím úmrtím se ujímá Hana Vítková a David Winkler. Zprvu jasný případ nehody postupně komplikuje zjištění, že před lety zemřela za podobných okolností jiná žena. Hana s Davidem začínají postupně odhalovat děsivou hru nelítostného vraha. Ten je však stále o krok před nimi. Nitky případu se zamotávají a dochází k dalším tragédiím. Podaří se vyšetřovatelům vypátrat skutečného pachatele? A komu můžou při jeho hledání věřit?

ZAKOUPENÍM KNIHY PŘISPĚJETE ČÁSTKOU 10 KČ BÍLÉMU KRUHU BEZPEČÍ více informací

Ukázka z knihy

„Vypadá to jako nehoda,“ shrnula Andrea.
„Jo, vypadá. To je to, co mi na tom vadí. Vlastně jste ani ty, ani Laskavý neřekli, že to byla nehoda. Oba tvrdíte, že to vypadá jako nehoda. Takže tu holku mohl klidně někdo shodit. Možná ji předtím škrtil, než ji shodil. Ale protože ve zprávě není uvedeno zjištěné cizí zavinění, mám problém to vyšetřovat,“ postěžoval jsem si.
„Můžeme se vyjádřit k lékařské stránce. Jestli tam s ní někdo byl a shodil ji, to už musíš zjistit ty,“ zopakovala zhruba totéž, co mi před pár dny řekl Laskavý. Oba měli pravdu. A kdyby oddělení šéfoval Honza, takový problém by to nebyl.
„Nemůžeš mi aspoň upřesnit čas smrti? Tři dny jsou hodně velké časové rozmezí,“ pokračoval jsem ve stěžování.
„Vím, že doktora Laskavého nikdo od vás zrovna nemusí, ale je to vážně odborník. A pokud jde o čas smrti, je kapacita na forenzní entomologii. Ta zkoumá –“
„Jo, já vím. Broučky,“ skočil jsem jí do řeči.
„Karafiát by z tebe měl radost,“ prohodila pobaveně. „Mimochodem, když jsem byla malá, byla to moje oblíbená knížka.“
„Vážně? Vždyť to bylo hrozně depresivní a všichni tam nakonec umřeli,“ připomněl jsem jí.
„To patří k životu,“ odvětila.
„Aha, takže už když jsi byla malá, bylo jasné, že skončíš u tohohle.“ Rozhlídl jsem se kolem.
Další ukázky

Recenze

Čteme české autory – recenze zde

Komentáře čtenářů

adr.ko

Kvalita knih autorky má podle mě vzestupnou tendenci. Líbil se mi už první díl na plný počet hvězdiček, ale tahle byla ještě o dva stupínky lepší 🙂 Autorka umí skvěle vykreslit pocity a emoce jednotlivých osob. Od puberťáka až po otřelého vyšetřovatele. Rozjezd byl možná trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a konec byl skvělý! Během čtení jsem měla několik tipů na pachatele, nakonec jsem byla vedle. Ale i tak musím říct, že do sebe vše krásně zapadlo. Konec mě samozřejmě velmi navnadil na další díl 🙂
Musím ještě ocenit rozhodnutí autorky přispět finanční částkou z každé prodané knihy Bílému kruhu bezpečí a taky, že mi na konci knihy přiblížila jejich činnost. Smekám, protože tohle jsem u žádného autora ještě nezažila.

(převzato z Databáze knih)

niki777

Přečteno za tři večery a moc mně to bavilo. Na začátku jsem měla trochu pocit, že jsou některé věci v knize nadbytečné, ale po přečtení mi do sebe všechno zapadlo. Děj měl spád, emoce jsou vykresleny moc hezky. Rozhodně doporučuji. A závěrečnou (i když byla vlastně první 🙂 ) třešničkou na dortu je obálka, která se moc povedla.

(převzato z Databáze knih)

Megynka

Souhlasím s @adr.ko , že kvalita knih má opravdu vzestupnou tendenci. Třetí a (zatím) nejlepší díl, i když i ty předešlé mají za mě plný počet.
Já si prostě Davida zamilovala a těším se na každý další jeho příběh. Případy jsou propracované, zajímavé a nikdy do poslední chvíle nevím, kdo je vlastně ten vrah, což je za mě prostě pecka, neboť mě to neustále drží v napětí a v obrovské chuti číst dál a dál.
Konečně mohu také pochválit obálku, která je úžasná a opravdu se moc povedla. Neskutečně se těším na další díl a Veronice strašně děkuji za všechny její úžasné knihy.

(převzato z Databáze knih)

uzivatel2359

Za mě výborně napsané, nemůžete se odtrhnout od začátku do konce, kniha nemá žádná “slepá místa”, kde byste se nudili. Do poslední chvíle netušíte rozuzlení a ten konec…!!! Už jen kvůli němu stojí za to přečíst 🙂
Všechny knihy mají spád a čtou se jedním dechem. A i když David není zrovna názorným příkladem zodpovědného policisty, musíte mu být nakloněni, i když nechcete. Souhlasím s komentáři, že spisovatelka je čím dál tím lepší a knihy mají vzestupnou tendenci. Moc se těším na další díl!

(převzato z Databáze knih)

Klímuška

Kniha je třetím případem Hany a Davida psaná z pohledu obou hrdinů v ich-formě. Já osobně doporučuji číst knihy od začátku. Pochopíte tak více souvislosti. V knize se setkáváme s dalšími známými postavami a konečně Pursa není na ránu.
Zkrátka tohle je další skvělá detektivka.
Autorka nenechá čtenáře vydechnout, strany rychle ubíhají a neustále se něco děje. David…bože, ten chlap je děsnej, ale jako polda skvělej. Ten je prostě osobnost, i když někdy na zabití. Konec zůstává otevřený, takže už vím, že je David v pěkném maléru a těším se na pokračování, jak z toho chlapec vybruslí.
A musím pochválit obálku, hned mě zaujala.
Milovníkům detektivek vřele doporučuji

(převzato z Databáze knih)