Vina a trest

Ve zchátralé textilce je nalezena mrtvá dívka. Vyšetřování okolností souvisejících s jejím úmrtím se ujímá Hana Vítková a David Winkler. Zprvu jasný případ nehody postupně komplikuje zjištění, že před lety zemřela za podobných okolností jiná žena. Hana s Davidem začínají postupně odhalovat děsivou hru nelítostného vraha. Ten je však stále o krok před nimi. Nitky případu se zamotávají a dochází k dalším tragédiím. Podaří se vyšetřovatelům vypátrat skutečného pachatele? A komu můžou při jeho hledání věřit?

ZAKOUPENÍM KNIHY PŘISPĚJETE ČÁSTKOU 10 KČ BÍLÉMU KRUHU BEZPEČÍ více informací

Ukázka z knihy

„Vypadá to jako nehoda,“ shrnula Andrea.
„Jo, vypadá. To je to, co mi na tom vadí. Vlastně jste ani ty, ani Laskavý neřekli, že to byla nehoda. Oba tvrdíte, že to vypadá jako nehoda. Takže tu holku mohl klidně někdo shodit. Možná ji předtím škrtil, než ji shodil. Ale protože ve zprávě není uvedeno zjištěné cizí zavinění, mám problém to vyšetřovat,“ postěžoval jsem si.
„Můžeme se vyjádřit k lékařské stránce. Jestli tam s ní někdo byl a shodil ji, to už musíš zjistit ty,“ zopakovala zhruba totéž, co mi před pár dny řekl Laskavý. Oba měli pravdu. A kdyby oddělení šéfoval Honza, takový problém by to nebyl.
„Nemůžeš mi aspoň upřesnit čas smrti? Tři dny jsou hodně velké časové rozmezí,“ pokračoval jsem ve stěžování.
„Vím, že doktora Laskavého nikdo od vás zrovna nemusí, ale je to vážně odborník. A pokud jde o čas smrti, je kapacita na forenzní entomologii. Ta zkoumá –“
„Jo, já vím. Broučky,“ skočil jsem jí do řeči.
„Karafiát by z tebe měl radost,“ prohodila pobaveně. „Mimochodem, když jsem byla malá, byla to moje oblíbená knížka.“
„Vážně? Vždyť to bylo hrozně depresivní a všichni tam nakonec umřeli,“ připomněl jsem jí.
„To patří k životu,“ odvětila.
„Aha, takže už když jsi byla malá, bylo jasné, že skončíš u tohohle.“ Rozhlídl jsem se kolem.

Další ukázky

Recenze

Komentáře čtenářů

adr.ko

Kvalita knih autorky má podle mě vzestupnou tendenci. Líbil se mi už první díl na plný počet hvězdiček, ale tahle byla ještě o dva stupínky lepší 🙂 Autorka umí skvěle vykreslit pocity a emoce jednotlivých osob. Od puberťáka až po otřelého vyšetřovatele. Rozjezd byl možná trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a konec byl skvělý! Během čtení jsem měla několik tipů na pachatele, nakonec jsem byla vedle. Ale i tak musím říct, že do sebe vše krásně zapadlo. Konec mě samozřejmě velmi navnadil na další díl 🙂
Musím ještě ocenit rozhodnutí autorky přispět finanční částkou z každé prodané knihy Bílému kruhu bezpečí a taky, že mi na konci knihy přiblížila jejich činnost. Smekám, protože tohle jsem u žádného autora ještě nezažila.

(převzato z Databáze knih)

niki777

Přečteno za tři večery a moc mně to bavilo. Na začátku jsem měla trochu pocit, že jsou některé věci v knize nadbytečné, ale po přečtení mi do sebe všechno zapadlo. Děj měl spád, emoce jsou vykresleny moc hezky. Rozhodně doporučuji. A závěrečnou (i když byla vlastně první 🙂 ) třešničkou na dortu je obálka, která se moc povedla.

(převzato z Databáze knih)