Nepřehlédněte cenově výhodné knižní balíčky na našem e-shopu

ivoiro

Hodně se mi to líbilo. Motiv vraha byl hodně smutný.

libuse6749

První díl mě chytl, druhým jsem už lapena do spárů této české detektivní série s vyšetřovateli Hanou Vítkovou & Davidem Winklerem.

S Davidem jsem se už seznámila v prvním díle, ale od druhého je doslova v záři reflektorů. Dalším zavražděným je bohužel blízký přítel Hany, která je z tohoto důvodu postavena mimo službu a vyšetřování stojí právě na Davidovi. Nebude to mít vůbec jednoduché, případ je sám o sobě natolik komplikovaný, navíc je pod velkým tlakem Hany, která nevydrží nečinně doma sedět.a plete se do čeho nemá. Zbytečně tím riskuje, ohrožuje nejenom sebe, ale i probíhající vyšetřování a hlavně Davida.

Čtení mě opět bavilo od prvních stran, kromě hlavní linie vyšetřování, kterou má na starost David s kolegy, autorka dokázala knihu zpestřit ještě dalším případem. Na první pohled to vypadalo, že jde jen o malou vycpávku, ale bezmoc a touha po spravedlnosti ukážou, co se s tím spustí.

Přestože má každá kniha ze série svůj vlastní případ, líbí se mi, jak autorka dokáže odměnit věrné čtenáře, když jim v druhém dílu dá například jako bonus doplnění k případu z první knihy. Nenechte se tedy o toto kouzlo ochudit a čtěte celou sérii od prvního dílu. Dokonale poznáte hlavní hrdiny, jejich vrtochy, démony, nálady i vazby. Všechno umí autorka dokonale v příběhu dávkovat, tak jsem se ani chvilku během čtení nenudila. Konec je sice rychlý jak z amerického akčního filmu, ale vše do sebe zaklapne jak má.

recenzienika657

Napriek tomu, že opäť sa mi stalo, že som siahla po 2 časti zo série, nevadilo to. Čo sa dialo v prvej časti zasahuje nepatrne aj tu, ale sú popísané, nie sú vysvetlené zdĺhavo, a sú súčasťou deja, tým pádom to nenarúšalo čítanie a viac som chapala súvislosti.

Popravde som ju čítala viac dní ako je u mňa zvykom, ale nebolo to dejom, či inými časťami príbehu, ale chorobou, ktorá zasiahla mňa a deti. Príbeh sa začne odvíjať hneď od začiatku, šupne nás k mŕtvole a zistíme…dofrasa to je Aleš. Vyšetrovanie sa môže začať. Séria je o Dávidovi a Hane, kde Hana musí hrať pre tentokrát druhé husle, pretože obeť poznala a je postavená mimo službu. Dávid nevie spať a preto všetko tak nejak pláva popri ňom a vníma ako v akvárku. Najlepší vyšetrovateľ? Určite?

Zaujímavé sledovať vyšetrovanie a popri ňom osobný život Dávida a Hany a ostatných postáv. Celým dejom plávame ako Dávid a autorka mi nepohodila ani smietku, aby som mohla hádať…ktože je vrahom teraz? Pravdaže musí byť aj osoba čo mi liezla na nervy a čakala som s čím ešte príde a super Dávid, tlieskam, pretože ja by som ho vyšmarila. Ku konci mi už vadilo aj utajovanie základných informácii medzi D a H pretože oni tvoria pár a nevedia o sebe ani…Koniec trošku rýchly, ale celkový dojem mám skvelý a teším sa na ďaľší prípad.

xenie3472

Další díl a moc povedený. I když mě tady hrdinka Hana hodně svým chováním iritovala! Což je vlastně známka toho, že spisovatelka umí…

cukrovka

Velmi zajímavé detektivní čtení. V příběhu nejde jen o vypátrání vraha, také pronikáme do soukromí vyšetřovatelů. Jasně se ukazuje, že pokud spolu nedokážou otevřeně komunikovat, situace se spíš vyostří než vyřeší.

babystar

Druhá kniha o vyšetřovatelích Haně Vítkové a Davidu Winklerovi. Je to detektivka i psychologický příběh vypovídající o mezilidských vztazích v rodině i na pracovišti. Opět se střídají kapitoly o běhu událostí tentokrát z pohledu Hany a Davida. Situaci hodně zhoršuje to, že si Hana a David nejsou schopni otevřeně promluvit a každý bojuje se svými “démony” osamoceně. Ke zlepšení situace nepřispěje ani pomstychtivý kolega. Jako třešnička na dortu pak působí, že se během příběhu dořeší věci z knihy Podíl viny.

Megynka

Tak moc jsem se na tuto knihu těšila a tak moc jsem se těšila, až ji dočtu. Odsouzen k smrti je Veroniky druhá kniha a já tedy narovinu a s čistým svědomím můžu říct, že má tahle ženská skvěle našlápnuto a stala se mojí nejoblíbenější českou autorkou … !!!
Nevím, zda jsem se více těšila na případ, nebo na život Davida a Hany. Verča opravdu skvěle píše, a tak nemáte jen jeden hlavní příběh, ale dalších x příběhů navíc, které se v knize tak dokonale prolínají, že všemu rozumíte, všechno chápete, vše na sebe dokonale navazuje a vůbec nic vám nepřijde nepřehledné nebo nesrozumitelné. A takhle opravdu neumí psát každý …
Davida jsem si zamilovala už v první knize a tady jsem tomu propadla ještě víc. Moc se mi líbí jeho charakter i jeho zásady, kterých se drží, i když by občas neměl. Hana ho zase skvěle doplňuje tím, že je větší realista a dbá na pravidla a zákony. Ale vážně je to tak?
Přijdou David s Helenou na to, kdo zabil jejich kamaráda? A jak moc může ublížit touha po pomstě? Co když justice nefunguje a vy musíte vzít spravedlnost do svých rukou? A jak důležitá je komunikace? Schválně, jestli na všechno najdete odpověď…

niki777

Na novou knihu autorky jsem se těšila a v podstatě ji zhltla za dva večery. Líbila se mi moc! Nebudu dávat spoiler, ale v knize se řešila jedna věc, která mne docela zaujala a při čtení jsem byla přesvědčená, že se autorka od toho, jak to skutečně je, odklonila. Ale po přečtení knížky jsem si zjistila fakta a ta mne docela překvapila. Omlouvám se tedy autorce, má to správně 🙂 Dávám plný počet hvězdiček a už se těším na další knihu!!!

molinka140

Před nedávnem jsem dočetla prvotinu autorky a tak jsem se hned vrhla na druhý díl. Byla to stejná pecka jako Podíl viny. Rozložení knihy bylo tentokrát jiné (děj sledován z pohledu dvou vyšetřovatelů, ne vyšetřovatel a podezřelá jako u jedničky), ale určitě to příběhu neublížilo. Nabyla jsem dojmu, že Davidovi je v této knize věnováno víc prostoru než Haně, ale opět, nevadilo mi to. Děj na sebe navazoval, vše mělo logiku, i věci, které se mi nejprve zdály “nadbytečné” mi na konec celý příběh dokreslily. Doporučuji.