Nepřehlédněte cenově výhodné knižní balíčky na e-shopu

Živá minulost

Domníváte se, že jste doma v bezpečí? Že vám nic nehrozí? Stejně smýšlela i sedmadvacetiletá Laura Králová. Bezproblémová a nezávislá mladá žena. Přesto byla jednoho květnového rána nalezena na podlaze ve svém obývacím pokoji. Uškrcená.
Vypátrat jejího vraha je úkolem pro tým vyšetřovatelů v čele s kapitánkou Hanou Vítkovou. I přes prvotní zdání, že nikdo z okolí oběti neměl důvod připravit tuto mladou ženu o život, se Haně daří postupně odkrýt její problematickou minulost. Minulost, která mohla být důvodem Lauřiny násilné smrti.

Ukázka z knihy

Usmála se. Šlo však o křečovitý úsměv. Chyběla mu obvyklá bezstarostnost. Zajímalo by ji, jestli si toho on všiml. Nejspíš ne. Vždycky se uměla mistrně přetvařovat. Hlavně pokud se jednalo o chlapy.
Chtěla mu říct, že se nemá tvářit takhle vážně. Že to vždycky vyřešil, tak to určitě vyřeší i tentokrát. Nadechla se, aby mohla promluvit.
Právě v ten okamžik jeho prsty sevřely její krk. Byl to náhlý pohyb a ji překvapilo, že se něco takového vůbec děje. Chtěla se nadechnout. Nešlo to. Automaticky zvedla ruce a pokusila se uvolnit jeho sevření, ale neměla proti němu žádnou šanci. Sevření nepolevilo. Dívala se do jeho nelítostných očí a došlo jí, že tohle není žádný vtip. On ji nechtěl jen zastrašit. Chtěl ji zabít.
Natáhla ruce a pokusila se ho poranit. Snažila se mu zatnout své dlouhé nehty do obličeje, nejlépe do očí. Poškrábala ho ale jen na tváři. Trochu od ní poodstoupil, stisk však nepovolil. Znovu se pokusila uvolnit rukama sevření jeho prstů ze svého krku. Nepodařilo se jí to. Poškrábala ho na rukou, ale vůbec na to nereagoval. Jen ona měla pocit, že si tím vším zbytečně rychleji spotřebovává kyslík, který jí ještě zbýval v plicích. V uších jí hučelo. Bolel ji krk, ale nejhorší bylo stupňující se pálení na hrudi. Potřebovala se nadechnout, avšak přes sevřený krk nemohla. Cítila, že přestává vnímat, co se kolem ní děje. Před očima jí vyskakovaly tmavé skvrny. Z posledních sil zvedla nohu a kopla.
Trefila ho. Na pár vteřin uvolnil sevření. Jenomže ona už byla tak zesláblá, že se sesula k zemi. Podařilo se jí nadechnout. Ale plíce nenabraly tolik kyslíku, kolik potřebovaly, protože krk měla pořád stažený předchozím sevřením.
Než dostala možnost nadechnout se podruhé, už se nad ní skláněl a opět objal její krk svýma rukama. Neměla sílu se jakkoli bránit a nechala ho, aby ji zavedl na místo, kde už dýchat nepotřebovala.

Recenze

Čteme české autory – recenze zde

Komentáře čtenářů

adr.ko

Na novou knihu autorky jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Troufnu si tvrdit, že je zase jiná než ty předchozí. U této jsem měla při čtení dvakrát slzy za krajíčku, což se mi u předchozích dílů nikdy nestalo. Autorka umí stále překvapovat a já se už těším na další díl.

(převzato z Databáze knih)

Megynka

Kniha, na kterou jsem se celé měsíce strašně těšila. Na kterou jsem často myslela a přemýšlela, jaká asi bude. Pokračování případů Hany a Davida a hlavně – jejich života. Verča je neskutečná a s každou její knihou je lepší. Detektivní případy jsou skvělé, propracované, stejně jako osobní život a všechny vztahy, vazby, přátelství…
Začala jsem číst a bála se, že budu ztracená, ale i na to Verča myslela a nezapomněla připomenout, jak předešlý díl skončil. Těšila jsem se na každou stránku, protože se zdálo vše tak zamotané, i když nebylo. Jako vždy chyběla jen ta vražedná komunikace – hlavně ze strany Davida. Jeho charakter je tak skvěle popsány, se vším dokonalým i nedokonalým, že chvílemi nevíte, jestli ho praštit, nebo políbit. No, já bych asi věděla. A Sandra nejspíš taky .
Děkuji Verče jak za další skvělou knihu, tak i za další představy o Davidovi. Je to přesně ten typ chlapa, kterého nebudete mít rádi, dokud ho nepoznáte. A pak ho budete milovat, i kdyby se svět stavěl na hlavu …
Pokud máte rádi detektivky a rádi podporujete české autory, prosím, Verču nesmíte vynechat. Je to skvělá spisovatelka s úžasným rozhledem a citem pro detaily.

(převzato z Databáze knih)

molinka140

Autorka mě opět nezklamala. Postupně odhalovaná minulost zavražděné ženy spěje v logických krocích k nečekanému odhalení. A do toho je, jak je již autorčiným zvykem, poutavě vpraven život dvojice vyšetřovatelů. Konec mě navnadil na další knihu, takže se už moc těším!

(převzato z Databáze knih)

libuse6749

Ve čtvrtém dílu krimi série s Hankou Vítkovou a Davidem Winklerem je hlavním tématem vražda mladé ženy, ale na dalších linkách navazuje Davidovo interní vyšetřování inspekcí, které nemá konce.
Kdo čte čtvrtý díl s odstupem nebo dokonce samostatně, nemusí se bát, že se nechytne, autorka mu připomene vše důležité. Přesto doporučuji přečíst si celou série hezky pěkně od začátku, kdy hlavní hrdiny dokonale poznáte. Každý z nich má svoje mouchy, ale jejich největším problémem je k o m u n i k a c e. Několikrát během čtení jsem se chytala za hlavu, proč už TO Hana Davidovi neřekne nebo proč se David Haně nesvěřil, případně ji záměrně zatajil svoje jednání. Z pohledu čtenáře je to na zbláznění, ale autorka pokračuje střídáním kapitol z pohledu hlavních hrdinů, takže se naštěstí dozvíte i zdůvodnění některých jejich kroků.
Tím, že jsem četla všechny čtyři vydané díly ze série prakticky za sebou, tak se mi aktuálně s hlavními hrdiny těžko loučí. Přestože měla tato kniha otevřený konec, jsem ráda, že autorka má další knihu s názvem Mrtvá budoucnost již dopsanou. Je tedy na co se těšit.
Při čtení mi příběh doslova ožíval před očima, takže bych vůbec nebyla proti jeho ztvárnění do seriálové podoby.

(převzato z Databáze knih)