Nepřehlédněte cenově výhodné knižní balíčky na našem e-shopu

EvikU.

Knihou Vina a trest je moje první seznámení již třetího případu Hany Vítkové a Davida Winklera. Nečetla jsem předešlé díly, ale knize to na čtivosti neubralo ani trochu. Autorka důležité aspekty v životech obou hlavních hrdinů doplnila, tak aby příběhu nic nechybělo.

Byla to detektivní krasojízda. Miluju, když mě kniha čapne a nepustí. Napínavé, věrohodné, hlavní hrdinové ač s chybami, tak mi byli sympatický. Žádní superhrdinové, s normálními lidskými slabostmi, ale s dobrým charakterem.

Poměrně dost věcí ze života hlavních hrdinů, což mám ráda. Mám ráda, když se v detektivkách prolíná vyšetřování s civilním životem detektivů. Příběh mě nenechal ani chvilku v klidu. Poctivá detektivní práce krůček po krůčku, k tomu se zajímavými postavami. Oblíbila jsem si i Davidova syna Tomáše nebo policejního psychologa Patrika.

V druhé polovině jsem sice spolupachatele uhodla, ale ničemu to nevadilo. A konec? Na konci jsem zase zůstala s pusou dokořán, abych si říkala, kde jsou doprčic další stránky? Knihu mohu jen doporučit, řadí se mezi TOP knihy v tomto žánru.